Su Arıtma Bakımı

Su arıtma bakımı , evsel su arıtma ve endüstriyel su arıtma bakımıSu arıtma bakımı , evsel su arıtma ve endüstriyel su arıtma bakımı olarak iki ana grupta sıralayabiliriz. Evsel su arıtma cihazı olarak belirttiğimiz sistemlerin periyodik bakımları yapılırken birinci filtre spun filtre , ikinci filtre aktif karbon filtre , üçüncü filtre blok karbon filtre , dördüncü filtre membran filtre , beşinci filtre tatlandırıcı filtre , altıncı filtre alkali ve ph dengeleyici filtre olarak sıralanır.
Su arıtma bakımı yapılırken dikkat edilecek hususlar ; su arıtma cihazının filtrelerinin doğru montaj edilmesidir. Su arıtma cihazlarında kullanılan filtreler gıda ve CE onaylı filtreler olmalıdır. Kullanılan plastik ham maddesi gıda onaylı ve basınca dayanıklı filtreler olması gerekir.
Su arıtma cihazı seçerken dikkat edilecek hususlar ; kapasite bilgisi , üretim suyunun hangi amaçla kullanılacağı öğrenilmeli ve su kaynağına uygun su arıtma sistemi önerilmelidir. Su arıtma cihazı yetkili servislerine filtre değişimi yaptırılmalıdır. Yetkili su arıtma servisi olmayan firmalar bütçenize ve cihazınıza zarar verecektir. Atlantik su arıtma, su arıtma servis hizmeti, arıtma bakımı, su arıtma satış hizmeti vermektedir. Evsel su arıtma cihazları açık kasa su arıtma , kapalı kasa su arıtma olarak tezgahınıza uygun olarak seçilmektedir. Arıtma cihazları genel olarak villa tipi arıtma cihazı , evsel su arıtma cihazı , sanayi tipi arıtma cihazı kuyu suyu arıtma cihazı , yumuşatma cihazı olarak sıralanır. Atlantik su arıtma olarak her marka su arıtma cihazı bakımı ve satış hizmeti vermekteyiz.