Arsenik Arıtımı

Arsenik, birçok alanda kullanılan ağır bir metal olmakla birlikte insan sağlığı için oldukça zararlıdır. Su kaynaklarının kirlenmesiyle birlikte birçok maddeden arındırma işlemleri ayrı ayrı, ihtiyaca uygun filtrelerle gerçekleştirilmektedir. Arsenik gibi tehlikeli ve ağır bir metalin temizliği için de bahsedilen arıtma işlemi oldukça meşakkatlidir. Arseniğe uzun süre maruz kalmanız halinde cildinizde, ciğerlerinizde ve hatta hücrelerinizin tümünde hastalık görünme olasılığı artarken aynı zamanda kanser riski de oldukça artmaktadır. Bununla birlikte arsenik; maruz kalan kişilerde çeşitli hastalıkların yanında hayat kalitesinin düşmesine sebep olmaktadır. Bu neden ile sulardan temizlenmesi oldukça elzemdir. Arsenik Arıtımı Konusunda Dünya Sağlık Örgütü’nün de öncülük ettiği standart su değerleri olmakla beraber, kurulan sistemler bu öncelik ile geliştirilmektedir.

Arsenik Arıtımı
Arsenik Arıtımı

Arsenik suyun kullanım alanlarını kısıtlar, insan sağlığına zarar verir. Atlantik Su Arıtma olarak bizler arsenik arıtımında da diğer su arıtma konularında olduğu gibi fazlası ile iddialıyız. Sizler için arsenik arıtımını profesyonel kadromuz ile sorunsuz bir şekilde isteğinize uygun olarak projelendirip kurmakta ve isterseniz bakım, yedek parça hizmetlerimizi de sunmaktayız.

Arsenik Arıtımı Nedir?

Arsenik arıtımı belirli teknolojiler ile birlikte kolaylıkla yapılmaktadır. Öncesinde elbette her sistemde yapılması gereken su analizi yapılmaktadır. Ayrıca suyun karakterine, içerdiği yabancı maddelerin oranına göre bir arıtma cihazı tasarlanmaktadır. İhtiyaca uygun yöntemler ile birlikte arsenik arıtımı yapılır.  Arsenik arıtımı, su veya atık suların içerisinde bulunan arsenik elementinin uzaklaştırılması işlemidir. Arsenik, insan sağlığı için ciddi bir tehdit oluşturabilir, bu yüzden su kaynaklarının ve atık suların arsenikten arındırılması önemlidir. Arsenik arıtımı için farklı yöntemler kullanılabilir, bunlar arasında ters ozmoz, aktif karbon filtrasyonu, demir ve alüminyum oksitlerin kullanımı gibi teknikler bulunmaktadır. Bu yöntemlerle arsenik konsantrasyonu su veya atık suların güvenli seviyelere indirilerek insan sağlığına zarar vermesi engellenmeye çalışılır. Atlantik Su Arıtma olarak bizler ters ozmoz, iyon değiştirme, zeolit gibi çeşitli yöntemler ile birlikte arsenik arıtımı yapabilmekte ve isteğiniz üzerine farklı filtreler ile kullanımınızda sakınca görülmeyen temiz suyu sizlere sunmaktayız.

Arsenik Arıtımı Hangi Yöntemlerle Yapılır?

REVERSE OSMOSİS: Yüksek basınç ile hassas bir filtreleme işlemi ile ters ozmoz yöntemi, suyun arsenikten arıtılmasında oldukça yüksek bir başarı değeri ile çalışmaktadır. Ters ozmoz sisteminde Atlantik Su Arıtma oldukça uzmandır. Bununla birlikte yalnızca arsenik arıtımında değil diğer birçok su arıtma cihazlarında kullanmaktayız. Atlantik Su Arıtma kalitesi ve güvencesi ile arsenik arıtımını da bizleri tercih ederek kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca sistemi kurmamızı isteyebilir veya yalnızca bilgi almak için bile olsa bizlere ulaşabilirsiniz.

KOAGÜLASYON / FİLTRASYON / ULTRA FİLTRASYON: Koagülasyon, suda bulunan katı haldeki partikülleri uzaklaştırmak amacı ile birçok su arıtma sisteminde tercih edilen bir yöntemdir. Suya eklenen koagülasyon sayesinde katı maddeler bir araya gelir ve birbirlerine tutunmaktadır. Bu yüzden floklara bağlanan arsenik ise filtrasyon ve çökertme işlemi ile birlikte sudan ayrıştırılıp, uzaklaştırılır. Bu yöntem sayesinde arseniğin sudan temizlenme oranı %90 seviyelerindedir. Bu yüksek temizlik oranı arseniğin oldukça fazla olan zararlarından korunmayı sağlamaktadır. Atlantik Su Arıtma sizlere her sistemi kusursuz bir vizyon ile araştırıp sunmakla kalmaz aynı zamanda yeni teknolojilere uyum sağlar. İsteğiniz hangi maddeden ayrıştırmaksa Atlantik Su Arıtma sistemleri sizlere en uygununu, en kaliteli malzemelerle sunmaktadır.

ADSORPSİYON (YÜZEYE TUTUNMA): Arıtma teknolojilerinde fazlası ile kullanılan bu yöntem özellikle de az nüfuslu yerlerdeki suyun arıtımı veya az miktardaki suların arıtılması için kullanılır. Ev tipi su arıtma cihazlarında da tercih edilmek ile birlikte arıtmada son bir cilalama aşaması olarak da görülmektedir.

İYON DEĞİŞTİRME: İyon değiştirme yöntemi reçinenin kullanılması ile birlikte yapılmaktadır. Sudaki iyonların yer değiştirme işlemi ile genellikle anyonik olan arsenik ayrıştırılmış olmaktadır. Reçinenin türüne göre değişen bu yöntem oldukça farklı faktörlere bağlıdır. Suyun yapısı, tortu miktarı ve ayrıştırılma istenen arseniğin türü önemlidir. Bazı arsenik çeşitleri bu yöntemle ayrıştırma işlemine alınamaz.

MEMBRAN FİLTRASYONUMembran filtrasyonunda içerisinde arsenik bulunan su, yarı geçirgen durumundaki membrandan geçirilerek arıtılmaktadır. Membran sudaki bazı maddelerin geçmesine izin verirken bazılarının geçmesini engellemektedir. Bu işlem basınç farklılığı ve gözenek büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilirken Atlantik Su Arıtma olarak birçok cihazda kullandığımız membran filtrasyonu konusunda oldukça deneyimli olmaktan ve sizlere kaliteli hizmet sunmaktan memnuniyet duymaktayız.

Sudaki Arsenik Neden Arıtılmalıdır?

Arsenik oldukça zararlı bir madde olmakla birlikte aynı zamanda ağır metaldir. Bu yüzden hem insan sağlığına hem de çevre sağlığına oldukça zarar vermektedir. Bu zararı minimum seviyeye indirmek arseniğin arıtılması ile mümkündür. Bu arıtma işlemi mutlaka deneyimli ve kaliteye önem veren bir firma tarafından yapılmalıdır. Aksi halde önüne geçilemez ve telafisi oldukça zor sağlık sorunları ile karşılaşılmaktadır. Arseniğin zararı suda bulunmasını istemediğimiz diğer maddelerden oldukça farklıdır. Örneğin kireçten kat kat daha zararlıdır. Diğer maddelerin zararlı olması sebebiyle temizleme, arıtma işlemlerinde arseniğin arıtılması kadar önem sarf etmez.

Arsenik, zararları ile birlikte dünyada geri dönülemez hasarlar bırakan, ciddiye alınması gereken ve kullanırken de çok dikkat edilmesi gereken bir maddedir. Sanayi kuruluşlarında, bazı alanlarda mecburen kullanılsa da oldukça zararlı olduğundan belirli standartlara dikkat edilerek kullanılmaktadır. Ayrıca bu konuda gerekli tedbir ve önlemlerde alınmaktadır. Bu sebeple kullanılan suyun içerisinde arsenik varsa doğaya olduğu gibi bırakılmamalıdır. Suyun mutlaka arıtılması gerekir. Arsenik arıtımı bu sebeplerle önemli olup, özenli bir arıtım gerektirmektedir. Atlantik Su Arıtma olarak bizler yılların deneyimi sayesinde profesyonel hizmet verecek ve sudaki arsenik oranını düşürecek bilgi ve donanıma sahibiz.

Arsenik Arıtma Filtreleri Kullanma Alanları

  • Endüstri makine sanayisinde
  • Deri ve tekstil organize sanayisinde
  • Boya kimya kozmetik sanayisinde
  • Gıda ilaç ve medikal sanayisinde
  • Turizm sektöründe
  • İçme ve kullanma sularında

Arsenik Arıtımında Neden Atlantik Su Arıtma Tercih Edilmelidir?

Atlantik Su Arıtma olarak bizler yıllardır sunduğumuz kesintisiz kaliteli hizmet ile kendimizi sürekli geliştirerek sektörde önde gelen isimlerden biri olmayı başarabilen nadir firmalardan biriyiz. Araştırma ve geliştirmeye yaptığımız yatırımlar, müşteri memnuniyetini en ön sırada tutmamızı sağlamaktadır. Bu iş disiplinimiz sayesinde her arıtma sisteminde ilk akla gelen isim olmaktayız. Bu performans ile öncüsü olduğumuz su arıtma sistemlerinden biri olan arsenik arıtımında da başarımızı defalarca kanıtlamış ve sizlerin takdirini almış bulunmaktayız. Atlantik Su Arıtma, arsenik arıtımını bilgili, alanında uzman mühendis kadrosu ile birlikte yürütmekte, aynı zamanda kurulumu yüksek hassasiyet göstererek yapmaktadır. Bu hassasiyet sonucunda bile mutlaka aksaklıklar olabilmektedir. Bizler yaşadığınız her aksilikte yanınızda olmaya özen gösteririz. Ayrıca yedek parça ve bakım hizmetlerini en hızlı ve kaliteli şekilde sunmaya önem veririz. Atlantik Su Arıtma isminin hakkını vermeye devam etmektedir. Özelliklede son yıllarda artan ve daha da fazla artacak olan su arıtma teknolojilerinde uzmanlaşmaya önem vermektedir.

Sürekli gelişime açık vizyonumuz sayesinde dünyada su üzerinde yaşanan olumsuzluklardan pay çıkarmaktayız. Böylece sizin ve bütçenizin her zaman yanında olmaya çalışmaktayız. Mesela ucuzluğu düşünürken kaliteden ödün vermemeye, sizleri mağdur etmemeye ekstra özen gösteren yönetim anlayışımız bulunmaktadır. Ayrıca kendini geliştirmesi için tüm imkanları sunduğumuz çalışanlarımız ile birlikte su arıtma sistemlerinden hangisine ihtiyacınız olursa olsun her zaman özenle çalışmaya ve ihtiyaçlarınızı karşılamaya dikkat ediyoruz.

Bilgi almak için iletişim uzmanlarımız ile görüşebilir, cihazlarımızı yakından tanımak için sitemizde yer alan bilgilerden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz sizleri firmamızda ağırlamaktan ve isteğiniz doğrultusunda projelendirme yapabiliriz. Ayrıca ihtiyacınız olan sistemi kişiselleştirebiliriz, size uygun kapasite ve çalışma stilleri ile cihazlarımızı sunabiliriz. Tüm bunları yaparken bizim için önemli olan sizlerin memnuniyeti olduğundan fiyatlarımız oldukça makuldür. Atlantik Su Arıtma kişisel maddi çıkarlardan çok insanlığa hizmet etmeyi hedef alan öncü bir firmadır. Bizimle iletişime geçmeniz halinde arsenik arıtımıdeniz suyu arıtımıkuyu suyu arıtımı veya diğer su arıtma sistemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi, Satış, Keşif, Teknik Servis ve Fiyat Talepleriniz İçin Bize Ulaşın…
Atlantik Arıtım ve Mühendislik Dış Tic. Ltd. Şti.
Telefon:  +90 212 541 47 40
Mail: info@atlantiksuaritma.com
Adres: Kamiloba Mah. D-100 Karayolu Cad. No:585 A/1 Büyükçekmece – İstanbul

WhatsApp Destek
Scroll to Top