Ozonlama Sistemi

OZONLAMA SİSTEMİ

Bilindiği gibi özellikle de su arıtma sistemlerinde ve depolama işlemlerinde dezenfeksiyon oldukça önemlidir. Suyun belirli bir süre kapalı alanda muhafaza edilmesi fazlası ile dikkat gerektiren bir konudur. Gerekli işlemler yapılmadığı takdirde virüs, bakteri ve partiküllerin oluşması kaçınılmazdır. Tüm bunlardan ve suyun değerlerinin korunması gerektiğinden ozonlama veya suyun özellikleri ve kullanım alanlarına göre klorlama işlemleri yapılmaktadır. Ozonlama sistemi özellikle de içme suyu sektöründe kullanılmakta ve oksidasyon gücü kullanılarak suyu dezenfekte etmektedir. Bilinen en güçlü dezenfektan olan ozonlama sistemi suyun içerisinde var olan bakterileri yok etmektedir.

OZONLAMA SİSTEMİ NEDİR?

Ozonlama sistemi bir temizleme, dezenfeksiyon aracı olarak kullanılmaktadır. Bu uygulama biçimi belirli standartlara göre yapılmalı ve onaylanmış ürünler kullanılmalıdır. Sağlık bakanlığı bu konuda belirli prosedürlere uygun çalışmaları onaylamaktadır. Suyun özelliğine, kirliliğine ve miktarına göre doz ayarlaması yapılması oldukça önemlidir.

İÇME SUYU OZONLAMA SİSTEMİ NEDİR?

Dünya genelinde içme suyu sterilizasyonunda ve şişe suyu depolarken kullanılan en yaygın yöntem ozonlama sistemidir. Bu sebeple Atlantik, tüm dünyanın kullandığı sistemi en güvenli hali ve en gelişmiş modelleme sistemi ile sizlere sunmaktadır. Kullanılan her sistemi maksimum seviyede geliştirmeye ve en kaliteli ürünleri sizlere sunma konusundaki kararlılığımız hiçbir zaman azalmadan artmaya devam etmektedir. Rakip firmalardan ozonlama sistemi ve diğer arıtma, temizleme yöntemlerindeki başlıca farkımız kendimizi sürekli güncellemektir. Bu güncelleme işlemi sürekli gerçekleşen gelişmeleri takip edip Avrupa Birliği standartlarındaki her sistemi öğrenmeye ve kullanmaya çalışarak gerçekleştirilmektedir. İçme suyu ozonlama sisteminde en gelişmiş sistemi kullanmakta ve etkisi kanıtlanmış olan ürünleri tercih etmekteyiz. Bu sayede kullanacağınız alandaki suların sterilizasyonu kolaylıkla ve güvenle sağlanabilmektedir. Atlantik kalitesi diğer arıtma sistemlerinde olduğu gibi ozonlama sisteminde de sizlere kolaylık ve uygun fiyat imkanı sağlamaktadır.

OZONLAMA SİSTEMİ NASIL UYGULANIR?

Ozon oksidasyon gücü en yüksek dezenfekte yöntemlerinden biridir. Yüksek temizlik sağlayarak bakterileri yok eder. Ozon ile suyu temizlemek için 4 ile 10 dakika arasında uygulama yapılması yeterlidir. Suyun durumuna göre miktarı değişmektedir. Bu sebeple satın alacağınız yerden bilgi alabilirsiniz. Atlantik Su Arıtma Sistemleri olarak sizlere satın alınan her ürünle ilgili kesintisiz bilgi imkanı sunmaktayız. Satın alınan ürünün kurulum veya kullanım aşamalarında talebiniz üzerine sizlere bilgilendirme hizmetini en iyi şekilde sunmaya her zaman hazırız.

OZONLAMA SİSTEMİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

  • Suyun içerisindeki insan sağlığına zararlı patojenleri yok etmekte bir tehlikesi bulunmadığından oldukça tercih edilen bir sistemdir.
  • Suyu berraklaştırırken sertlik derecesini düşürmektedir.
  • Klordan yüzlerce kat daha etkilidir suyu tamamen sterile edebilir.
  • Suyun içerisindeki kötü koku ve tatları yok ederken aynı zamanda su kalitesini maksimum seviyeye taşır, içimi kolaylaştırır.
  • Suyun yeşermesini ve yosun tutmasını önlemeye yardımcı olur.
  • Kullanımı oldukça kolaydır ve zamandan tasarruf edilmesini sağlar, hızlı etki eder.
  • Kimyasal olmadığı için tehlikesi azdır ve güvenlidir.
  • Sarf gideri olmadığından, depolama maliyetine gerek kalmadığından oldukça ekonomiktir.
  • Suyun pH seviyesinde değişiklik yaratmaz.

OZONLAMA SİSTEMİ NERELERDE KULLANILIR?

Özellikle de kalabalık nüfusların bulunduğu alanlara su temini sağlayan yerlerde tercih edilen sistem en fazla resmi daireler, hastaneler ve otellerde kullanılmaktadır. Bununla birlikte suyun kullanıldığı gıda sektörlerinde kullanılması zorunludur. Özellikle de meşrubat ve su şişeleme tesislerinde ve diğer gıda işleme tesislerinde kullanılmaktadır. Bu sayede hem tehlikesiz hem de hızlı bir şekilde su dezenfeksiyonu sağlanmakta, sağlık açısından bir tehlikesi bulunmadan kullanılan sulardan alınan verim artmaktadır.

OZONLAMA SİSTEMİ KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLİR?

Ozonlama sistemi kullanırken ilk dikkat edilmesi gereken konu ozonun dozudur. Lakin bu sistemde önemli olan sterilize edilmek istenen suyun miktarı, kapasitedir. Her miktara göre değişen doz uygulaması hem daha iyi çalışmayı hem de oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmektedir. Aynı zamanda ülkemizde ve dünyada fazlasıyla kullanılan sistemin içme ve kullanma suyundaki kullanımı 1982 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından güvenilir sistem olduğu teyit edilmiştir. Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylanan sistem, püf noktalara dikkat edilerek kullanıldığı takdirde yüksek verim ile tehlikesiz bir şekilde çalışmaktadır.

OZONLAMA SİSTEMİNİN PÜF NOKTALARI NELERDİR?

Ozonlama sisteminin çok fazla püf noktası yoktur çünkü kullanımı oldukça basit ve tehlikesi çok azdır. En dikkat edilmesi gereken nokta güvenilir firmadan, kaliteli ürün tercihi ve yeterli bilgi alınabilmesidir. Kullanırken ihtiyaç duyabileceğiniz bilgiler sitemizde mevcuttur. Ayrıca bizlere ulaştığınız takdirde uzman kadromuz ile iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca doz, kullanım tavsiyeleri alabilirsiniz. Firmamız oldukça geniş çaplı imkanlar sunmakla birlikte ozonlama sistemini birçok büyük firmaya tedariğini sağlamaktadır.

 OZONLAMA SİSTEMİ MALİYETİ NEDİR?

Ozonlama sisteminin maliyeti oldukça düşüktür. Özellikle de kullanırken sarf malzemesi gerektirmemesi ve depolama sorunu olmaması fazlasıyla ekonomiktir. Bununla birlikte elektrik kullanımını düşürmektedir. Aynı zamanda ozonlama sisteminin kullanımı arttıkça su filtreleri daha temiz kaldığından hem çalışma performansları artar hem de ömürleri uzar. Bu sebeple ozonlama sistemi sizlere uzun vadede yüksek kazanç imkanı sunmaktadır. Özellikle de büyük işletme sahiplerinin bu kadar fazla tercih etmesinin başlıca sebepleri arasında bunlar bulunmaktadır.

OZONLAMA SİSTEMİ NEDEN ATLANTİK FİRMASINDAN SATIN ALINMALIDIR?

Atlantik su arıtma isminin hakkını vermeye devam etmekteyiz. Özellikle de son yıllarda artan su arıtma teknolojilerinde uzmanlaşmaya önem vermektedir. Sürekli gelişime açık vizyonumuz sayesinde dünyada su üzerinde yaşanan olumsuzluklardan pay çıkarmak yerine sizin ve bütçenizin her zaman yanında olmaya çalışmaktayız. Ucuzluğu düşünürken kaliteden ödün vermemeye, sizleri mağdur etmemeye ekstra özen gösteren yönetim anlayışımız ve kendini geliştirmesi için tüm imkanları sunduğumuz çalışanlarımız ile birlikte su arıtma sistemlerinden hangisine ihtiyacınız olursa olsun her zaman özenle çalışmaya ve ihtiyaçlarınızı karşılamaya dikkat ediyoruz.

Bilgi almak için iletişim uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Ayrıca cihazlarımızı yakından tanımak için sitemizde yer alan bilgilerden faydalanabilirsiniz. Dilerseniz sizleri firmamızda ağırlamaktan ve isteğiniz doğrultusunda projelendirme yaparak ihtiyacınız olan sistemi kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca size uygun kapasite ve çalışma stilleri ile cihazlarımızı sunabiliriz. Tüm bunları yaparken bizim için önemli olan sizlerin memnuniyeti olduğundan fiyatlarımız oldukça makuldür. Atlantik su arıtma kişisel maddi çıkarlardan çok insanlığa hizmet etmeyi hedef alan öncü bir firmadır. Bizimle iletişime geçmeniz halinde arsenik arıtımı, deniz suyu arıtımı, kuyu suyu arıtımı, ozonlama sistemi, ters ozmoz, ultraviyole veya diğer su arıtma sistemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Firmamızda tüm su arıtma sistemlerinde olduğu gibi aynı zamanda uzman kadromuz ve işinde sürekli kendini geliştiren mühendislerimiz ile birlikte sizlere sunduğumuz imkanlar. Her geçen gün artmakta, yedek parça, montaj, kurulum veya kullanım talimatları, doz ayarlamaları gibi konularda kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir firma olma yolunda sürekli ilerleme sağlamaktayız. Sizler de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hem aradığınız sistem hakkında bilgi alabilirsiniz hem de fiyat teklifimiz sayesinde kaliteli hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

WhatsApp Destek
Scroll to Top