Reçine Filtre

Su arıtma cihazları bilindiği gibi filtrelerle zenginleştirilmektedir. Bu filtreler sizlerin ihtiyaçları baz alınarak uzmanlar tarafından seçilmektedir. Filtre seçimi su arıtmanın kilit noktasıdır. Lakin yanlış seçimler hem verimliliği hem de performansı oldukça olumsuz etkilemektedir. Atlantik Su Arıtma‘nın bünyesinden satın alacağınız her su arıtma cihazı kullanacağınız alana ve istediğiniz kapasiteye göre size özel seçilmektedir. Bu seçim profesyonel çalışanlarımız ile birlikte öncelikle arıtmak istediğiniz ham suyun kalitesi, kirlilik oranı ve debisine göre seçilmektedir. Aynı zamanda sizlerin istediği su tadı ve dengesine göre ayarlanmaktadır. Aynı zamanda reçine filtrede kaliteli malzemeler kullanarak, ince işçilik ile montaj ve kurulum yapan çalışanlarımız ile birlikte, memnuniyetiniz için her imkanı sağlamaktayız.

Reçine Filtre Nedir?

Reçine filtre hem ev tipi su arıtma cihazlarında hem de endüstriyel su arıtma sistemlerinde oldukça tercih edilmektedir. Öncelikle reçinenin ne işe yaradığını anlatmak gerekirse iyon değişimini sağlayan ve suyun yumuşaklığını ayarlayan kimyasal bir maddedir. Katı, suda çözünmeyen ve ısıtılınca yumuşayan bir maddedir. Doğada da fazlası ile örneği vardır. Filtre seçeneği olarak suyu yumuşatma özelliği ön plandadır. Özellikle de arıtmak istediğiniz ham haldeki şebeke suyu yapılan analizlerin sonucunda oldukça sert vaziyette ise reçine filtre sayesinde yumuşatabilirsiniz.

Neden Reçine Filtre Tercih Edilmelidir?

Reçine filtrenin en temel özelliği içerisinden geçen sert suyu yumuşatmasıdır. Bu sebep ile kullanacağı suyu çok sert olanlar daha fazla tercih etmektedir. Ancak bu tercih için ilk önce yetkili kişiler tarafından şebeke suyunuzun analizi yapılmalıdır. Bu analiz sonucunda reçine filtre veya diğer filtrelerden hangilerini kullanmanız gerektiği belirlenir. Atlantik Su Arıtma olarak bizler başta su analizi sonrasında ise sizlere özel cihaz özelleştirmesi ile hizmet sunmaya hazırız.

Yumuşatılmayan sert suyun oldukça fazla zararı vardır. Başta insan sağlığı, sonrasında suyun kullanıldığı elektronik aletler olmak üzere, birçok alanda yıpratıcı hasar seviyesi yüksektir. Sert su zamanla enerji kaybına yol açmaktadır. Bu durum cihazların daha fazla çalışmasına ve veriminin düşmesine neden olmaktadır. Reçine filtre bu sorunların büyük ölçekte ortadan kalkmasını sağlar. Özellikle de kullanılan malzemeler kaliteli ise, reçinenin hammaddesi sağlam ise hem suyun arıtma seviyesi iyi olur hem de cihazın kullanım süresi uzar.

Reçine Filtrenin Çalışma Prensibi Nedir?

Reçine filtre suyun sertlik seviyesini iyon değişimi yöntemi ile sağlamaktadır. Bu sayede reçine filtrenin içerisinden geçen ham su arıtılır. Daha sonra sertlik seviyesi düşer ve yumuşak bir su elde edilir. Reçinenin suya en ufak bir zararı yoktur. Tam aksine suyun kullanıma hazır hale gelmesini sağlar. Böylece daha keyifli bir içim, kullanım imkanı sunar.

Reçine Filtrenin Suyun Tadına Olan Etkisi Nedir?

Sert su bilindiği gibi kireçli ve acımsıdır. Yumuşatılan su daha tatlı, içimi kolay vaziyete gelir. Bu sayede siz ve sevdikleriniz su içmekten zevk alır, yapılan yemeklerden daha fazla lezzet alırsınız. Zamanla etkisi gözle görülür biçimde artarken hayat kalitenizi arttırır.

Reçine Filtre Zararlı Mıdır?

Reçine filtrenin kanıtlanmış bir zararı olmamakla birlikte zamanla düzenli kullanım sonrası faydası vardır ve artarak devam eder. Yanlış bilinen kanılar arıtılan veya yumuşatılan suyun mineral seviyesinin düşük olduğu gerekçesiyle zararlı olduğudur. Ancak bu düşünce kesinlikle yanlıştır. Filtreler bu yüzden önemlidir. Arıtılan suyun kalitesini arttırırken mineral seviyelerini yükseltirler. Ayrıca reçine filtrenin de diğer filtreler gibi zarardan çok yararı vardır.

Reçine Filtre Kullanım Ömrü, Değişim Süresi Ne Kadardır?

Reçine filtrelerin çeşitlerine göre kullanım süreleri ve değişim süreçleri değişmektedir. Kullanacağınız alana göre tercih edilen reçine çeşitleri kendilerine has biçimde çalışmaktadırlar. Bu sebeple satın alınan firmanın değişim, bakım hizmetleri önemlidir. Bu hizmetler bilgili ve deneyimli kişiler tarafından yapılmadığı sürece kullanılan su arıtma cihazları daha az kullanım ömrü ile çalışmaktadır.

Reçine Filtrelerin Çeşitleri

Su yumuşatma ve deiyonize su arıtma reçinesi: Yapısı minik boncukları andıran bu reçine türü ev ve sanayi tipi su arıtma cihazlarında kullanılabilir. Kullanım ömrü genelde beş ila on yıl arasında değişir. Suyun sertliğini düşürüp yumuşatır. Tıbbi alanda kullanılan saf suyun elde edilmesini sağlarken gereksiz iyonları da sudan uzaklaştırır.

Demineralizasyon deiyonizasyon reçinesi: İyon değiştirme yöntemi sayesinde tuzların ve diğer istenmeyen maddelerin uzaklaştırılması yolu ile suyu arıtır, yumuşatır. Reçine sayesinde saflaştırılan su ikinci kez arıtılabilir, daha da saflaştırılabilir.

 

Reçine Filtrede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle tüm filtrelerde olduğu gibi önemli olan doğru filtreyi seçmektir. Bunun en kolay yolu da bilgili kişilerden satın almaktan geçmektedir. Ürünün verimliliği suyun yapısına göre seçilen ve ayarlanan filtre sayesinde artmaktadır. Aynı zamanda ürünün kalitesi de çok önemlidir. Kaliteli ürün, zamanında yapılan bakımlar ve deneyimli kişilerin doğru kurulumu yapması sayesinde uzun süre oldukça yüksek performans ile kullanım olanağı sunar.

Reçine Filtrenin Fiyatı

Reçine filtrenin fiyatı kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Özellikle de kullanılan reçinenin satıldığı firmanın malzeme seçimindeki titizliği fiyat farkı yaratabilir ancak Atlantik Su Arıtma olarak uzman kadromuz sayesinde sizlere mümkün olan en makul fiyata en yüksek kaliteli ürünleri sunmaktayız. Yalnızca ürünlerin kalitesi değil aynı zamanda ihtiyacınız olduğunda yanınızda bulunmaya hazırız. Uzman bir kadroya ve gerektiğinde bakım yapabilecek profesyonel bir ekibe sahibiz. Fiyat/performans ürünlerde oldukça başarılı olan Atlantik Su Arıtma olarak sizlere her zaman ulaşabileceğiniz mesafede bulunmaktayız.

Reçine Filtreyi Neden Atlantik Su Arıtma Firmasından Almalısınız?

Reçine filtreler ile yıllardır çalışmakta, geliştirmekteyiz. Arge çalışmaları ve yatırımları sayesinde reçine filtrelerinden alınacak verimi maksimum seviyeye çıkarmayı başardık. Bu başarıyı sizlerin de memnuniyeti ve tavsiyeleri sayesinde kutlayıp motivasyon kazanmaktayız. Atlantik Su Arıtma sistemlerinin uzman kadrosu karşılaşabileceğiniz her sorunu önceden tespit etmektedir. Hatta siz henüz talebinizi dile getirmeden çoktan çözüm bulur.  Atlantik Su Arıtma güvencesini tercih etmeniz halinde kurulum, montaj, bakım veya danışmanlık hizmetleri için farklı firma arayışına girmenize gerek kalmaz. Kullanılan suyun özelliklerine göre gerekli ayarlamaları yapmak, doğru sistemi kurmak bizim için oldukça önemlidir. Bununla birlikte müşterilerimizin olumlu geri dönüşleri bu konudaki deneyimlerimizi kanıtlamaktadır. Bununla birlikte montajda yardıma ihtiyacınız olduğunda veya bilgi almak istediğinizde de yine sizlere titizlikle hizmet vermekten memnuniyet duymaktayız.

Alanında uzman kadromuz ve yetenekli işçilerimiz sayesinde su arıtma sistemlerini prosedüre uygun biçimde kurulumla hizmetinize sunmaya devam etmekteyiz. İsteğiniz üzerine yapılan projelendirme konusunda profesyonel çalışanlarımızla birlikte başarılı sonuçlarımızı sizinle de paylaşmaktan mutluluk duyarız. Sağlam altyapımız ve dünya standartlarındaki çalışma biçimimiz ile birlikte kaliteden ödün vermeden sürekli yenilenen teknolojiye ayak uydurmaktayız. Sizler için her ürünün en kullanışlısını ve dayanıklısını sunmaktayız.

Su arıtma sistemleri özellikle alanında uzman kişilerce yapılmalı ve kaliteli malzeme kullanılmalıdır. Lakin sistemler kapasitesine göre değişir ve teferruatı oldukça fazladır. Bu teknik ayrıntılar hakkında eksik bilgi sahibi olan kişiler tarafından yapıldığı takdirde aksaklıklar kaçınılmazdır. Bu aksaklıklar zamanla büyüyüp sistemin tamamını etkileyebilmektedir. Hatta bu aksaklıklar çalışma prensiplerini bozar. Bu bozulmalar yedek parça gerektirebilirken cihazı satın aldığınız firmanın bu hizmeti sunduğundan ve ihtiyacınız olduğunda bakımlarınızı aksatmadan yapabileceğinden emin olmanız sistemin devamlılığını sağlar. Büyük sistemlerde oluşacak aksaklıklar büyük vakit kayıplarına ve maddi zarara neden olmaktadır. Bu kayıpları önlemenin en iyi yolu kaliteli malzeme, uygun kapasiteye sahip cihazlardır. Aynı zamanda işinde usta olan çalışanlara sahip firma tercih etmekten geçmektedir. Tüm bu sebepler dolayısı ile Atlantik Su Arıtma sistemlerinden memnun kalmanız kaçınılmazdır. Dilediğiniz zaman bizlere ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi, Satış, Keşif, Teknik Servis ve Fiyat Talepleriniz İçin Bize Ulaşın…
Atlantik Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri
Telefon:  +90 212 541 47 40
Mail: info@atlantiksuaritma.com
Adres: Kamiloba Mah. D-100 Karayolu Cad. No:585 A/1 Büyükçekmece – İstanbul

WhatsApp Destek
Scroll to Top