Demir Mangan Filtreleme Sistemi

Demir mangan filtreleme sistemi, suyun demir ve mangan gibi istenmeyen bileşenlerini filtrelemek için kullanılan bir sistemdir. Bu sistem genellikle evsel su arıtma sistemlerinde veya endüstriyel su arıtma tesislerinde kullanılır. Demir ve mangan, suyun rengini ve tadını etkileyebilecek ve ayrıca su tesisatına zarar verebilecek bileşenlerdir. Bu nedenle, demir mangan filtreleme sistemleri suyun kalitesini arttırmak ve tesisatlara zarar vermemek için önemli bir rol oynar. Bu sistemler genellikle çeşitli filtre malzemeleri kullanarak demir ve manganı sudan uzaklaştırır ve temiz suyun akışını sağlar. Bu sistemde amaç yine diğer filtrelerdeki gibi su içerisindeki istenmeyen maddeleri uzaklaştırıp suyu arıtmak ve kullanıcıya sorunsuz sunmaktır. Bu filtre sudaki mangan ve demir iyonları sayesinde istenmeyen yabancı maddeleri gidermeye yarar. Sistem erimiş demirin oksitlenmesi ile çalışır. Gün geçtikçe artan su kirliliği sebebi ile su arıtma sistemlerine ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak her firmanın layığıyla yerine getirebileceği bir vazife değildir. Özellikle de demir ve mangan arıtma konusunda firmamızın yıllardan beri biriktirdiği emekleri sayesinde ismini en çok tercih edenler listesinin başına taşıyıp, profesyonelliğini tüm ülkeye kanıtlamıştır.

Demir ve mangan arıtımı oldukça hassas olup, kaliteli malzemeler kullanılmadığı takdirde sistem kullanışlı olmaktan çıkıp sık sık bakım ister aynı zamanda verimi de oldukça düşer. Atlantik Su Arıtma sizlere en uygun fiyata demir ve mangan arıtımı vaadini sunup kaliteli malzemelerle desteklemektedir. Atlantik Su Arıtma sistemleri, demir ve manganı filtreler aracılığıyla sudan ayrıştırıp kullanılır hale getirmektedir. Böylece bu da sağlıklı su elde edilmesini sağlar. Oksitlenen demir katmanlar oluşturarak suyu temizlemeye yaramaktadır.

Demir Mangan Filtre Sistemi Nedir?

Demir Mangan Filtrasyon sistemi: Suyun renginin bozukluğu, bulanıklığı ve kalitesizliği birçok endüstriyel alanda rahatsızlık yaratmaktadır. Bunu engellemek amacıyla kullanılan sistemlerden biri olan demir mangan filtrasyon sistemi, oksitlenen demir ile katmanların ayrıştırılması biçiminde uygulanmaktadır. Ters yıkama işlemiyle bakımı diğer sistemlere göre daha kolaydır. Farklı marka çeşitleri bulunan sistemde en yaygın kullanılanlar arasında Aquamandix, Brim gibi markalar bulunmaktadır.

Demir Mangan Filtre Sisteminin Kullanım Alanları

Demir ve mangan arıtımı kullanılan suyun içerisinde demirin bulunduğu her yerde mutlaka kullanılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken hususlardan ilki elbette suyun içerisindeki demir oranıdır. Bu oran ne kadar yüksek ise sistem bunu göz önüne alarak kurulmalıdır. Atlantik Su Arıtma bu çalışma prensiplerini her arıtma sisteminde uyguladığı gibi demir ve mangan arıtımında da oldukça dikkatlidir. Özellikle de cihazların kullanıldığı büyük sektörlerin kullanmasını şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu alanlardan en çok bilinenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İçme ve kullanma suları
  • Deri ve tekstil sanayi
  • Gıda ilaç ve medikal sanayi
  • Endüstri makine sanayi
  • Boya kimya ve kozmetik sanayi
  • Turizm sektörü

Demir mangan filtre sistemi de diğer sistemler gibi tesisatının büyüklüğüne yani sizin kullanım alanınız ve ihtiyacınıza göre değişiklik göstermektedir. Şebeke suyundaki zararlı maddeleri arındırmak ve sizlere sağlıklı su sunmak için kullanılan filtrelerden biri olmanın yanında aynı zamanda ekonomiktir. Firmamızda ihtiyacınıza uygun her filtre sistemi tecrübeli ustalar aracılığıyla kaliteli malzemelerle hizmetinize sunulmaktadır.

Demir Mangan Filtre Sisteminin Özellikleri Nelerdir ?

Suyun içerisinde koku yapan, tat ve renk bozukluğuna sebep olan maddeleri arındırmak önemlidir. Ayrıca tüm arıtma sistemlerinin temel amacıdır. Demir mangan filtrasyon sisteminde bu arıtım demirin oksitlenmesi yolu ile sağlanmaktadır. Bu sayede bulanık görünüme sebep olan, sarı ve kahverengi renkleri arıtılmaktadır. Böylece temiz su kullanıma hazır hale getirilir.

Demir Mangan Filtre Sistemi Nasıl Çalışır?

Demir mangan filtre sistemi ham suyun depoda çökertilmesi ile başlayıp aynı zamanda klor dozlanarak topaklama işlemi yapıldıktan sonra su kum filtresi ve demir mangan sisteminden geçerek fazlalıkların atılması ile devam eder. Son olarak demir mangan filtresi atılan suyun son temizlendiği bölgedir. Ters yıkama yoluyla filtreye tutunan atıkları dışarı atıp daha temiz ve kaliteli suyu sizlere ulaştırır.

Demir Mangan Filtre Sisteminde Dikkat Edilmesi Gereken Yerler

Demir mangan filtresinde de diğer filtre sistemlerinde olduğu gibi önemli olan iyi işçilik ve kaliteli malzemedir. Olası bir yanlışlıkta geri dönülemez sonuçlar doğurabilir, sevdiklerinizi veya çalışanlarınızı riske atabilirsiniz. Bunu önlemek amacıyla tanınır ve güvenilen bir firma ile çalışmanız sizlere ekstra güven verir. Atlantik Su Arıtma sizlerin tüm ihtiyaçlarınıza önem verip, yanıtlayabilme kabiliyetine sahiptir. Firmamızdan talep ettiğiniz hizmet ne olursa olsun bizleri tercih ederek geleceğinizi değiştiriyoruz. Sağlığınıza yatırım yapmış oluyorsunuz. Üstelik tüm bunları bütçenizi sarsmadan sizlere sunduğumuz uygun fiyatlandırma ile gerçekleştiriyorsunuz. Demir mangan filtresi ve diğer filtrelerde ihtiyacınız doğrultusunda yedek parça temini, filtre değişimi veya bakımı yapılmakta, sizlerle iletişim halinde iken ihtiyacınız hangi alanda ise onu çözümlemeye hazır ekibimiz ile yanınızdayız.

Demir ve mangan arıtımında özellikle de su arıtma cihazının satın alındığı firma oldukça önemlidir. Çünkü kullanılan malzeme ve işçilik ne kadar kaliteli olursa sistemin verimliliği artmaktadır. Böylece kullanım ömrü bir o kadar uzamaktadır. Demir ve mangan filtreleme sistemlerinde suda bulunan ve günlük hayatı zorlaştıran maddeler ayrıştırılmakta, ph seviyesi uygun ve tadı, kokusu normal olan su size sunulmaktadır. Aynı zamanda sanayi sektöründe de oldukça önemli olan demir ve mangan arıtımı birçok alanda dikkat edilmediği takdirde yapılan işin veya üretilen ürünlerin de aksamasına yol açar. Örneğin tekstil sektöründe suyun kalitesi oldukça önemlidir çünkü kullanılan kumaşların kalitesini bozabilir. Gıda, deri endüstrisi, ilaç sektörü gibi birçok alanda demir ve mangan arıtımı önem arz edip, su arıtılmadan kullanılmamalıdır.

Demir mangan filtre sisteminde suyun ph seviyesi oldukça önemlidir. Ham suyun oksijen seviyesi, anyon ve katyon mineralizasyon gibi işlemlerin analizi de önemlidir. Ayrıca filtreleri dizayn etmeden yapılarak suyun kalitesi ölçülmelidir. Çünkü bu sistemlerde suyun kalitesine göre arıtım yapılmakta, ona göre cihaz seçilmektedir. Sizler de bu analizler için Atlantik Su Arıtma‘ya güvenebilir ardından güvenle kurulum yapılmasını isteyebilirsiniz. Atlantik Su Arıtma olarak demir mangan filtre sistemikum filtre sistemiaktif karbon filtre sistemi gibi çok çeşitli filtre ve model çeşidi ile müşterilerimize geniş yelpaze sunarak ihtiyacınıza uygun projelendirme ile sizlere özel fiyatlar belirlemekteyiz. Memnuniyetinizin devamı halinde sevdikleriniz için diğer hizmetlerimizi inceleyebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Demir Mangan Filtreleme Sisteminin Faydaları Nelerdir?

Demir mangan filtreleme sistemi arıtma cihazlarının vazgeçilmezi durumundadır. Çünkü suda bulunan demir ve mangan mineralleri belirli miktarda olmadığında insan sağlığına oldukça zarar vermektedir. 0,3 ve 0,1 değerlerinden daha yüksek çıkması halinde kullanılan büyük makinelere geri dönülemez hasarlar bırakmaktadır. Aynı zamanda birçok sektörde büyük maddi zarara sebep olabilir. Örneğin gıda, kağıt, tekstil ve deri endüstrilerinde istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Demir Mangan Filtre Sisteminin Fiyatı

Diğer filtrelerde olduğu gibi demir mangan filtre sisteminde de fiyatı belirleyen müşterinin kapasite beklentisi, su arıtma hızı ve kullanım alanıdır. Filtre kurulmadan önce suyun kalitesi mutlaka ölçülmelidir. Ayrıca ihtiyaç doğrultusunda özelliklere sahip arıtma sistemleri tercih edilmelidir. Atlantik Su Arıtma olarak hizmetimiz yalnızca filtre kurulumu değil, aynı zamanda montajı, yedek parça temini ve sizlerin diğer ihtiyaçları doğrultusunda sunmaya hazır olduğumuz çözümlerdir. Demir ve mangan arıtımı diğer su arıtma sistemlerinde olduğu gibi suyun karakterine, sertliğine ve istenen yumuşaklık seviyesine bağlı olarak değişmektedir. Bununla birlikte arıtılmak istenen suyun miktarı ve debisi de fiyatı etkilemektedir. Atlantik Su Arıtma olarak bizler sizlere her sistemi en kaliteli malzemeleri kullanarak en uygun fiyata sunmaya oldukça özen göstermekteyiz. Demir ve mangan arıtımının maliyeti sizin isteklerinize göre değişmekte olup, ihtiyacınıza uygun projelendirme ve filtreleme seçenekleri ile bütçenize uygun ve beklentilerinizi karşılayan sistemleri beğeninize sunmaktayız.

Neden Demir Mangan Filtre Sistemi Kullanılmalıdır?

Demir mangan filtreleme sistemi sudaki demir oranını sıfırlamaya, arıtmaya ve renk bozukluğu, kötü tat gibi negatif özellikleri değiştirmeye yaramaktadır. Demir mangan filtre sistemi kullanılmadığı takdirde su arıtımı tamamlanamaz, suda kalan fazla maddeler sağlığınız veya işiniz için tehlike oluşturmaktadır. Rengi ve kokusu nedeniyle arıtılmayan suyu kullanmak zor ve tehlikelidir. Eğer suyu kullandığınız elektronik aletleriniz mevcutsa onlar da su içerisindeki fazla maddelerden kötü etkilenecektir. Ayrıca zamanla hasar alıp bozulmaya başlayacaktır. Bu sebeple demir mangan filtreleme sistemini kullanmak uzun vadede yatırımlarınızı ve sağlığınızı korumaya yardımcı olur sizlere kolaylık sağlar.

Demir ve Mangan Neden Arıtılmalıdır?

Mesela Demir ve mangan suda bulunduğunda hem insan sağlığı açısından kullanımı problemli hem de suyun kullanıldığı cihazların ömrünü kısaltma konusunda oldukça zararlıdır. Demir ve mangan suda bulunduğu takdirde suyun değerleri kullanıma uygun olmayıp, rengini, kokusunu ve tadını değiştirmektedir. Demir ve mangandan arıtılmamış su kullanmak cihazlarınızın zamanla hasar almasına ve sağlığınızın bozulmasına neden olur. Bu nedenle oldukça hassas olan demir ve mangan arıtımı her firmaya güvenilerek yaptırılmamalı, cihaz seçimi ve kalitesine güvendiğiniz markaları tercih etmelisiniz. Atlantik Su Arıtma olarak yıllardır sürdürdüğümüz istikrarlı güven ve memnuniyet politikamızı ısrarla sürdürmekte olup, demir ve mangan arıtımını en kaliteli malzemeler kullanılarak, usta işçilikle ve güven veren mühendislerimiz ile birlikte sizlere uzun süreler kullanabileceğiniz düzgün bir sistem bırakma konusunda kararlıyız.

Demir ve Mangan Zararlı Mıdır?

 

Bilindiği üzere Demir ve mangan elbette zararlıdır. Hem çevreye hem de insan sağlığına verdiği zararlar saymakla bitmez. Aynı zamanda cihazlarınızın ömrünü kısaltır. Arıtılmadığı takdirde demir ve manganlı su sizlere maddi zarar verir. Sürekli elektronik aletlerinizi yenilemek, tamir ettirmek hem zaman kaybına hem de maddi kayba yol açar. Demir ve mangan suyun kalitesini düşürmekte, tadını, kokusunu ve rengini değiştirmektedir. İnsanlar tarafından kullanıldığında iç organlara hasar verirken aynı zamanda cilt üzerinde de görülen etkileri vardır. Tüm bunlarla birlikte demir ve mangan arıtımı oldukça önem kazanmaktadır. Bu durum su arıtımında dikkat edilmesi gereken hususlardan biri olmaktadır. Ayrıca demir ve mangan temizliği için en uygun filtreler seçilmelidir. Her zaman malzemelerden kaliteli olanları tercih edilmelidir.

 

Demir ve Mangan Hangi Yöntemlerle Arıtılır?

Demir ve manganın sudan arıtılması oldukça önemlidir. Lakin arıtılmadığı takdirde bir süre sonra demir oksitlenmektedir. Bu durum hem cihazlara zarar verir hem de kullanılması halinde insana zarar verir. Demir ve mangan su arıtma sistemlerinde kullanılan filtreler sayesinde arıtılmaktadır. Bu arıtma için filtreler gerekli yeterlilikte olmalıdır. İşinde uzman kişilerce su değerleri sürekli kontrol edilmelidir. Bu konuda su arıtma cihazları çeşitliliği oldukça fazladır. Atlantik Su Arıtma sizlerin ihtiyacına uygun cihazları sizlere göre dizayn edip mühendislerin de katkısı ile projelendirir ve kullanıma hazır halde size sunar. Kullanırken oluşabilecek herhangi bir sorunda Atlantik Su Arıtma firmasına ulaşmak çok kolaydır. Mesela dilediğiniz zaman hizmet sunmaya hazır bekleyen kadromuz ile beklemekteyiz.

Atlantik Su Arıtma’nın Farkı Nedir?

Atlantik Su Arıtma, sizlere ihtiyacınız doğrultusunda kesintisiz su arıtma özelliğine sahip,güncelleme opsiyonu olan, sessiz ve kolay çalışan su arıtma cihazlarını diğer firmalardan çok daha uygun fiyata, kaliteli ürün, yedek parça ve teslim edildikten sonraki bakımlarını yapma konusunda yalnızca montaj kısmında değil ne zaman isterseniz ihtiyacınıza yanıt vermeye hazırdır.

İşlerinde deneyimli çalışanlarımız sorularınızı anlamakta, çözümler üretmektedir. Firma olarak inovasyona verdiğimiz önemi kanıtlayıp teknolojiyle uyumlu çalışmaktayız. Daha uyumlu gelişmeler yapmak için ar-ge yatırımlarına öncelik veriyoruz. Şirketimiz sizin, çevrenizin ve doğanın dostu olma yolunda hızla ilerlerken yanımızda olup deneyimlerimizden ve uygun fiyatlarımızdan faydalanan kullanıcılarımızın desteği ile daha da büyümeyi hedefliyoruz. İhtiyacınız doğrultusunda su analizi ile başlayarak size uygun olan sistemi kurmaktayız. Yılların getirdiği deneyim ve tecrübe sayesinde her ihtiyacınız olduğunda yanınızda bulunmaktan memnuniyet duymaktayız. Alanında uzman kadronun yanı sıra kaliteli malzeme ve işçilik sayesinde bizi tercih ettiğinize pişman olmayacaksınız.

Çözüm üretme ve kendimizi değişen teknolojiye uyum sağlamaktayız. Israrlı davranarak gün geçtikçe karşılaşabileceğiniz bambaşka sorunları sizden önce tespit edip çözme aşamasına geliyoruz. Bu sayede bize ulaştığınız anda çözüm seçeneklerimiz sizlere sunulmaya hazır olmaktadır. Bu vizyonla her geçen gün büyümeye, gelişmeye devam ederek artan müşteri memnuniyetiyle zirvedeki yerimizi korumaktayız. İnovasyona yaptığımız yüksek yatırımların karşılığını her yıl sizlerin geri dönüşleri ile almaktayız. Kullandığımız malzemeleri diğer ülkelerdeki gelişmeleri de dikkate alarak seçmekteyiz. Bu seçimler sizlere uzun ömürlü sistemler olarak yansımaktadır. Bizlere ulaşmanız halinde sizlere sunulan bilgilendirmeyle her zaman uzman kadromuzla hizmetinize hazırız.

Kullanılan suyun özelliklerine göre gerekli ayarlamaları yapmak, doğru sistemi kurmak bizim için oldukça önemlidir. Ayrıca müşterilerimizin olumlu geri dönüşleri bu konudaki deneyimlerimizi kanıtlamaktadır. Bununla birlikte montaj konusunda veya bilgi almak istediğinizde yine sizlere titizlikle hizmet vermekten memnuniyet duymaktayız. Alanında uzman işçilerimiz sayesinde sanayi tipi su arıtma sistemlerini prosedüre uygun biçimde hatasız kurmaktayız. Yapılan projelendirme ve uygulama konusunda profesyonel çalışanlarımızla birlikte başarılı sonuçlarımızı sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Detaylı Bilgi, Satış, Keşif, Teknik Servis ve Fiyat Talepleriniz İçin Bize Ulaşın…
Atlantik Arıtım ve Mühendislik Dış Tic. Ltd. Şti.
Telefon:  +90 212 541 47 40
Mail: info@atlantiksuaritma.com
Adres: Kamiloba Mah. D-100 Karayolu Cad. No:585 A/1 Büyükçekmece – İstanbul

WhatsApp Destek
Scroll to Top