Havuz Pompaları

Havuz PompalarıHavuzlarda kullanılan pompalar havuz içinde dolaşımı sağlar. Açık alanda bulunan havuzların düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Havuz suyunda toz, kum, yaprak vs. olacaktır. Eğer havuz suyu temizlenmezse hem hoş olmayan bir görüntü oluşur hem de su sağlığa uygun olmaz. Pompalar, havuz suyunun temiz olması için çalışmaktadır.

Havuz pompaları özel filtresi ile suyu temizlemektedir. Pompalar, filtre aracılığı ile aldığı suyu daldan, böcekten, yapraktan veya kumdan temizler. Havuzda kullanılan pompalar suyu devamlı olarak devir daim yapar. Böylelikle suyun temizliği sağlanmış ve korunmuş olur. Çünkü pompaların sürekli devir daim yapmasıyla suda kullanılan klor ve havuz kimyasalları suya eşit bir şekilde dağılır, suyun bakterilerden arınmasını sağlar. Havuzlarda kullanılan pompanın gövdesinde bir pervane bulunmaktadır. Döner hareketli pervane, suyu çeşitli kanallardaki filtrelerden geçirir ve suyu geri girişlere gönderir. Böylelikle temizlenmiş su havuzun içinde hareket eder.

Havuzlarda kullanılan pompaların çalıştırılma sıklığı değişiklik göstermektedir. Bu değişikliğin nedeni:

  • Havuzun ne sıklıkla kullanıldığı
  • Havuzun kullanan kişi sayısı
  • Havuzun kapasitesi

Havuz, kalabalık tarafından sıklıkla kullanılıyorsa pompalar daha sık çalıştırılmalı. Eğer havuzun kapasitesi büyükse havuz pompaları uzun süreli çalıştırılmalı. Havuz için pompa alacağınız zaman firmadan detaylı bilgi alarak havuzunuza uygun pompayı doğru sıklıkla kullanmış olursunuz. Havuz için pompa alırken dikkat edilmesi gereken bazı maddeler bulunuyor. Bu maddelerin başında havuzun kapasitesini belirlemek geliyor. Havuzun kapasitesine uygun filtre seçimi yapmak için havuzun uzunluğu, genişliği ve derinliği göz önünde bulunduruluyor.

Havuz için kullanılan pompaların belirli aralıklarla çalıştırılması gerekir. Pompaların verimli çalışması için dinlendirilmesi gerekir. Bu doğrultuda pompanın çalışma gücüne göre dinlenme aralığı belirlenir. Havuz pompası için hizmet veren firmalar arasından doğru firmayı tercih etmek her zaman önemlidir. Seçilen pompanın kaliteli ve kullanışlı olması, uygun fiyatlı olması tüketicinin aradığı özelliklerdendir. Atlantik Su Arıtma, müşteri odaklı çalışmaları doğrultusunda yüksek kaliteye sahip pompaları hizmete sunmaktadır. Pompaların kurulumu müşterinin isteği doğrultusunda görevli ekip tarafından yapılmaktadır. Atlantik Su Arıtma, sektörün önde gelen firması olarak kalite standartları içinde havuz için pompa satışı yapmaya devam ediyor. Firmanın müşteriye sunduğu fiyatlar ise uygun fiyatlardır.