Deniz Suyu Arıtma

Deniz Suyu Arıtma

Temiz su kaynaklarının günden güne azalması çeşitli arayışları beraberinde getirmektedir. Bu noktada devreye giren deniz suyu arıtma sistemleri son derece başarılı ve doğa dostu bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Denize kıyısı olan pek çok yerde kullanılan bu sistemler aynı zamanda gemicilik sanayiinde de yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Deniz suyu arıtma reverse osmosis adı verilen uygulamalar son derece küçük ebatta filtrelerden meydana gelmekte, su maksimum seviyede tuzdan ve diğer istenmeyen unsurlardan arındırılmaktadır. Bu sayede deniz suyu pek çok alanda kullanılmakta, tekrar tekrar kullanılabilmektedir. Dünyanın doğal içme sularının israf edilmesinin önüne geçilmekte, kaynaklar daha verimli kullanılmaktadır.

Deniz suyu arıtma reverse osmosis sistemleri 0,1 nanometre büyüklüğünde filtrelerden yararlanır. Filtreler oldukça küçük olduğu için tuzla beraber suyun içerisindeki kir, bakteri ve istenmeyen diğer katkı unsurları da arındırılabilir. Yüksek basınç ile sular filtreye gönderilir ve kısa süre içerisinde bütünü bu unsurlardan arındırılarak mineral ve vitamin açısından zengin bir hale getirilir. Depolama tankına ulaştırılır ve bu esnadan sonra artık kullanıma hazır hale gelmiş olur.

Deniz Suyu Arıtma Sistemlerinde Kalitenin Adresi

Deniz suyu arıtma sistemleri ile arındırılan su, pek çok alanda kullanılır. Daha çok kullanım suyu olarak tercih edilir. Özellikle fabrikalarda, endüstriyel tesislerde kullanıldığı gibi seralarda, bahçelerde, restoranlarda ve diğer alanlarda temizlik için, sulama için alternatif bir kaynak olarak tercih edilir.

Arıtma sistemi olarak kullanılan reverseosmosis sisteminde su, pek çok filtreden geçirilerek temizlenir. Bu sistemler oldukça büyüktür ve bireysel alanlarda kullanım için pek uygun değildir. Denizden su alınır ve yüksek basınç yardımıyla filtrelere ulaştırılır. Burası reverse osmosis sisteminin başlangıcıdır. Daha sonra her birisi 0,1 nanometre ölçeğindeki filtreler ve membran koruyuculardan su geçirilir, tuzdan ayrıştırılır ve özel alanda filtrelenir. Daha sonra vitamin ve mineral açısından su zenginleştirilerek kullanıma hazır hale getirilir. Tamamen içilebilir hale gelmiş olan su, depolama tanklarına taşınır ve oradan yüksek basınç sayesinde musluklara aktarılır.

Reverse osmosis sistemleri bireysel kullanım için pek uygun değildir. Sistem, daha fazla yer kaplar ve daha çok temiz su elde etmeye yardımcı olur. Sistemin içerisinde yer alan membranlar ve diğer bütün filtreler, parçalar bireysel arıtma cihazlarından oldukça büyük ve kapsamlıdır. Sitem, filtreleme için elektriğe gereksinim duyar. Kullanılan parçalar oldukça kaliteli ve farklı tasarımları olduğu için minimum seviyede elektrik tüketme ve maksimum seviyede enerji tasarrufu yapmaya endekslidirler.

Deniz suyu arıtma sistemleri diğer su arıtma sistemlerine nazaran pek çok avantaj sağlar. Bunların başında maliyet gelir. Eğer başarılı bir firma ile iş birliği yaparsanız alacağınız verim çok daha yüksek olur. Atlantik Su Arıtma Sistemleri bu alanda tecrübesi ve altyapısı ile en kaliteli çözümleri sunmaktadır.

 

Detaylı Bilgi, Satış, Keşif, Teknik Servis ve Fiyat Talepleriniz İçin Bize Ulaşın…
Atlantik Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri
Telefon:  +90 212 541 47 40
Mail: info@atlantiksuaritma.com
Adres: Kamiloba Mah. D-100 Karayolu Cad. No:585 A/1 Büyükçekmece – İstanbul