Antiskalant

Antiskalant

Hayatımızın en önemli parçası sudur. Su olmayan yaşam olmaz. Dünya üzerinde var olan suların arıtılması ve kullanılabilir hale getirilmesi için farklı teknikler kullanılmaktadır. Zamanın ilerlemesi, teknolojinin gelişmesi yeni yöntemlerin kullanılmasını sağlamıştır. Baktığınız zaman artık deniz suyundan saf su elde edilebiliyor. Aynı zamanda deniz suyunda bulunan parçacıklar arındırılıyor ve içme suyu elde edilebiliyor. Bu gibi başarılı sonuçların elde edilmesi için ters ozmoz kullanılıyor. Ters ozmoz bir tür su arıtma teknolojisidir. Su içerisinde bulunan kireç, toz, toprak veya herhangi parçacık ters ozmoz sayesinde arındırılıyor ve su temizleniyor. Ters ozmoz bu kadar başarılı sonuçların elde edilmesini sağlarken bir süre sonra tıkanabiliyor. Çünkü kullanım halindeki ters ozmoz su içerisinde sudan ağır parçacıkları ve kireci tutuyor.

Ters ozmoz üzerinde tutulan bu parçacıklar zamanla tıkanmaya yol açıyor. Tıkanma sonrasında su yeterince temizlenmiyor ve istenilen sonuç elde edilemiyor. Antiskalant ise burada devreye giriyor ve kimyasal formülü sayesinde tıkanmayı önlüyor. Ters ozmoz teknolojisinde suyun arıtıldığı bir bölge bulunuyor. Buraya membran deniliyor. Sudan temizlenen tüm parçacıklar ise burada toplanıyor. Kimyasal formül ile oluşan tıkanıklıklar çözüldüğü gibi olası tıkanmaların da önüne geçiliyor. Ters ozmoz sistemlerinde tıkanmanın söz konusu olması aslında pek de sağlıklı değildir. Ters ozmoz üzerinde tıkanmaların olması ya da parçacıkların yeni birikmeye başlaması artık suyun arıtılamayacağı anlamını taşır. Arıtılamayan su ise kullanılamayacaktır.

Antiskalant Önemi ve Özellikleri

Su arıtma sistemlerinde kullanılan antiskalant aslında oldukça önemlidir. Ters ozmoz sistemi günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Sistem, su arıtmada oldukça başarılıdır. Su içerisinde bulunan bazı maddeleri tutar ve temiz, içilebilir su elde eder. Ters ozmoz bu kadar verimli sonuç verirken zamanla verimliliğini kaybeder. Çünkü düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Su arıtma işlemini sürekli tekrar eden ters ozmoz içerisinde tortu, kireç, toz gibi maddeler birikecektir. Ters ozmoz içerisinde birikmeler olduğu sürece kaliteli arıtma yapılamaz ve aynı zamanda cihazın kullanım ömrü kısalır. Temizlenmemiş cihazlar bir süre sonra daha fazla tortu biriktireceği için yıpranacak ve işlevini kaybedecektir. Kullanılan kimyasal formül sayesinde cihazlardan kaliteli arıtma elde edilirken aynı zamanda cihazların kullanım ömrü de uzatılır. Peki, antiskalant özellikleri nedir?

  • Ters ozmoz sisteminin verimliliğini arttırmalı
  • En üst düzeyde üretimin oluşmasına katkı sağlamalı
  • Sistemin kullanım ömrünü korumalı ve uzatmalı
  • Gerekli bileşen ve metal oksitlerin birikmesini önlemeli
  • PH değeri uygun olmalı
  • Suda çözünürlüğü olmalı
  • Konsantrasyon debisinde azalma sağlamalı

Ters ozmoz sistemlerinde kullanılan kimyasal formülün özellikleri yukarıda yer aldığı gibi olmalıdır. Sistemin kalitesini korumalı ve her zaman en iyi sonucu elde etmeye yardımcı olmalıdır. Bu doğrultuda güvenilir, kaliteli, etkili ve sağlıklı kimyasal formül için Atlantik Su Arıtma Sistemleri tercihiniz olabilir. Yılların bilgi ve birikimi doğrultusunda sektörün lider isimlerinden olan Atlantik Su Arıtma Sistemleri, kimyasal formül sayesinde sizlere en iyi hizmeti sunacaktır.

Detaylı Bilgi, Satış, Keşif, Teknik Servis ve Fiyat Talepleriniz İçin Bize Ulaşın…
Atlantik Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri
Telefon:  +90 212 541 47 40
Mail: info@atlantiksuaritma.com
Adres: Kamiloba Mah. D-100 Karayolu Cad. No:585 A/1 Büyükçekmece – İstanbul