Aktif Karbon Filtre Sistemi

Aktif Karbon Filtre Sistemi

Otomatik Aktif Karbon Filtrasyon Sistemi; Kullanılan ya da içilen suların tamamında gözle görülemeyecek kadar küçük maddeler yer almaktadır. Ayrıca kuyu suyunda ya da şebeke suyunda da bir süre sonra insan sağlığını olumsuz derecede etkileyen elementler vardır. Bahsi geçen tüm zararlı maddeleri filtre yöntemi kullanarak arıtmak mümkündür. Bahsi geçen filtre için geliştirilmiş olan sistemler bulunmaktadır.

Sistemler profesyonellik ve kusursuzluk çerçevesinde büyük bir özenle geliştirilmeli daha sonra üretime sunulmalıdır. Suda bulunan tat, renk ve kokuların arıtılmasına yardım eden sistem, kloru da gidermekte ve su arıtma ekipmanları arasına girmektedir. Suda yer alan klorun yoğunluğu sert ve kötü tatlara, kokuya sebep olabilmektedir. Yüksek oranda ki klorun insan hayatı üzerinde olumsuzluklarla dolu etkileri de vardır. Klorun olumsuzlukları göz önünde bulundurulduğunda sudan ayrıştırılması şart hale gelmiştir.

Aktif Karbon Filtre Nedir?

Tam otomatik aktif karbon sistemi kullanılarak suda yer alan klor ve diğer maddeler ayrıştırılmaktadır. Tamamen arıtma yapılarak daha sağlıklı ve kolay kullanımlı suya sahip olabilirsiniz. Firma bütün bu avantajları bir arada sunmak adına yoğun çaba sarf ederek çalışmalarını sürdürmektedir. Tamamen müşteri merkezli çalışmalar yapan firmanın başarı seviyesi her geçen gün artmaktadır. Firmanın tasarladığı ve üretime sunduğu cihaz sayesinde pek çok madde sudan ayrıştırılır, bu maddeler arasında öne çıkan ve büyük önem arz eden madde şüphesiz ki klordur.

Firmanın çatısı altında yer alan profesyonel ekip tam otomatik aktif karbon sistemi tasarımını gerçekleştirmektedir. İşinde yüksek bilgi birikimine sahip olan ekip donanımlıdır. Tecrübesiyle rakiplerine meydan okuyan firmanın en büyük avantajı da kurmuş olduğu ekiptir. Yenilikçi bakış açısıyla adım atan firma cihazı sürekli olarak geliştirmekte ve teknolojik anlamda donanımlı hal getirmektedir. Firma için dur durak bilmeyen bir başarı yolu çizilmiştir. Cihazın geniş kitleler tarafından talep görmesinde etkili olan bir diğer faktör de fiyatıdır.

Uygun fiyatlarla cihazı piyasaya süren ve satış gerçekleştiren firma, hiç durmadan üretim yapmaktadır. Zaman zaman ürün stoku gerçekleştiren firma taleplere hızlı şekilde geri dönüş yapmaktadır. Cihaz hakkında detaylı bilgi almak için firmanın sitesini ziyaret edebilirsiniz. dsi

Aktif Karbon Filtrasyon Sistemi Kullanım Alanları Nelerdir?

Aktif karbon fitresi kullanım amacına göre coconut bazlı ve kömür bazlı olarak tercih edilmektedir. Endüstriyel uygulamalarda atık sularda proses sularında kömür bazlı aktif karbon minerali kullanılırken, içme suyu, gıda, sağlık, kozmatik vb. alanlarda coconut bazlı aktif karbon minareli kullanılmaktadır.

Aktif Karbon Arıtma Sistemi Nasıl Çalışır?

Karbon arıtma sistemi dizaynı yapılırken; ön filtrasyon sistemi olarak kullanılmaktadır. Aktif karbon filtrasyon sistemi; suyu klordan arındırmak ve gazal kokulardan arındırmak için kullanılmaktadır. Aktif karbon filtre fiyatlandırılırken sistemdeki debi kapasite önemlidir. Depo öncesi yada depo sonrası sistem seçilirken; sistem otomasyon valf ile yüzey borulamalı sistem olmak üzere ikiye ayırabiliriz. Yüzey borulamalı sistemlerde pinömatik aktüatörlü sistem elektrik aktüatörlü sistemlerdir. Kullanılacak ürünler aktif karbon filtrasyon sisteminin fiyatını belirlemektedir.

Aktif Karbon Filtrasyon Sistemi Genel Özellikleri Nelerdir?

Aktif karbon sularda; renk, tat, koku giderici olduğu gibi çözülmemiş organik ve organik olmayan kirliliklerin de arıtmasında kullanılmaktadır. Bunun dışında Aktifleştirme işlemi ile yüzey alanı yaklaşık 100 kat arttırılan karbon minareleri, organik maddeleri absorbe ederek filtre edilmektedir. Ayrıca insan müdahalesine gerek duymaksızın tam otomatik olarak çalışmaktadır. Ayrıca günde 15-20 dk süre ile zaman kontrollü olarak otomatik ters yıkama işlemini yapan aktif karbon filtre bu şekilde kendisini yenilemektedir. En önemlisi Aktif karbon ile ilgili dikkat edilmesi gereken bir diğer konu, minarel yatagının bakteri ürememesi için uygun ortam oluşturabilmesidir. Aktif karbon organik maddeyi bünyesinde biriktirir ve suda bakteri varsa bakteri bu organik maddeyi besin olarak kullanarak üreyebilir. Bu gibi durumlarda bakteri kaçağı oluşumu mümkündür. Aktif karbonun öncesinde ve sonrasında suyun dezenfekte edilmesi önemlidir. Aktif karbon sistemleri; Lineer elyaf takviyeli polietilen gövde, otomatik kontrol valfi filtre malzemesi olarak da kademeli quartz kum ve granül aktif karbon minarelinden oluşmaktadır.

Tam Otomatik Aktif Karbon Sistemi Otomatik Aktif Karbon Filtrasyon Sistemi Otomatik Aktif Karbon Filtresi

 

Detaylı Bilgi, Satış, Keşif, Teknik Servis ve Fiyat Talepleriniz İçin Bize Ulaşın…
Atlantik Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri
Telefon:+90 212 541 47 40
Mail:info@atlantiksuaritma.com
Adres:Kamiloba Mah. D-100 Karayolu Cad. No:585 A/1 Büyükçekmece – İstanbul