Arsenik Arıtma Sistemi

Arsenik Arıtma Sistemi Gün geçtikçe nüfusun artması, içme suyuna olan ihtiyacında artmasına neden olmuştur. Günümüzde içme suyu olarak kullanılan suların büyük bir kısmı yer altı sularıdır ve bazen DSİ tarafından yapılan arıtma yeterli gelmemektedir.

Arsenik Arıtma Sistemi Nedir?

Bu yer altı sularının yaşam alanlarında kullanılmadan önce çeşitli filtrasyon süreçlerini geçirmesi bir hayli önemlidir. Çünkü filtrelenmemiş olan sularda berraklık, renk, tat ve koku açısından çeşitli sıkıntılar ile karşı karşıya gelinmesi muhtemeldir. Ayrıca filtreleme yapılmadığında boru içerisinde bakteri oluşumu meydana gelebilir. Tüm bunları önüne geçilmesi ise ancak filtrasyon ile mümkündür.

Arsenik Arıtma Sistemi

Arsenik arıtma sistemi de bu filtrasyonlardan bir tanesidir. Ürüne adını veren element insanlar sağlığını bir hayli olumsuz etkilemektedir. Kanser yapıcı etkisi ile bilenen bu elementin insan sağlığına olan diğer zararları ise şu şekilde sıralanabilir: Kas zayıflığı, iştahsızlık, bulantı, deri kalınlaşması vs.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından içme suyunda bulunabilecek maximum arsenik miktarları belirlenmekte ve ülkelere duyurulmaktadır. Bu veriler incelendiğinde Türkiye için 1 litre içme suyunda bulunabilecek maximum arsenik miktarının 10 olduğu görülmektedir. Bu değerin sağlanması için içme suyundan bu elementin ayrıştırılması yani filtrelenmesi gerekmektedir. Filtrasyon için pek çok yöntem bulunmaktadır ve bu yöntemlerden bir tanesi de daha önce belirtildiği gibi arsenik arıtma sistemi olarak adlandırılır. Çeşitli filtreler kullanılarak suda bulunan bu elementin oranının büyük ölçüde düşürülmesini sağlamak şeklinde bir tanım bu yöntemi açıklamak için kullanılabilir.  Bu yöntemin hem evlerde hem de endüstriyel üretim tesislerinde kullanılabiliyor olması bir hayli önemlidir.

Gerçekleştirdiği hizmetle yoğun ilgi gören Atlantik Su Arıtma şirketi akla gelebilecek pek çok hizmeti bünyesinde barındırmaktadır. Deneyimli, genç ve dinamik bir ekibe sahip olan bu şirket ulaşamadığı her bireyi kendisi için bir eksi olarak görmekte ve kaliteli hizmetleri ile her kesimi buluşturmayı hedeflemektedir.

Oldukça düşük bir oranının bile insan sağlığı için zararları olan bu elementin içme sularından ayrıştırılması için Atlantik Su Arıtma şirketi, satın almak isteyen herkesin taleplerini karşılayacak kadar çeşitlilikte marka ve modelden ürün satışı gerçekleştirmektedir. Uygun fiyata yüksek kaliteyi sağlayan bu şirkete iletişim adresleri üzerinden ulaşabilirsiniz. İçilen sudan zevk almak için doğru tercih; Atlantik Su Arıtma olacaktır.

Arsenik Arıtma Faydaları

Arsenik doğa olaylarının oluşması sonucu erozyonlar depremler seller gibi doğal afetlerde yer altı kaynaklarının kırılması sonucu suya karışmasıdır. yer altında bulunan demir, minareli arsenik mil gibi minerallerin suya karışmasıyla kirlenen suda açığa çıkan zararlı minerallerdir. Arsenikli su kullanılmasında insan vucuduna zararı büyüktür. kanser hastalığını tetikler arsenik Türkiye standartlarında 10mğ/l olarak belirlenmiştir.

 

İçme Suyunda Arsenik Arıtma

Arsenik Arıtma Minerali - Arsenik Arıtma Sistemi - Arsenik Filtrasyon Sistemi - Su Arsenik ArıtmaAtlantik su arıtma sistemleri olarak arsenik arıtma sistemi üzerine yaptığımız projelerde paket sistem konteyner tipi arıtma sistemi arıtma sistemi kurmaktayız sudaki arsenik oranı 3-6-9 mg/lt düşürerek sudaki arsenik tutarak filtre edilmektedir. Arsenik arıtma sistemi yapılırken sistem dizaynı şöyle açıklayabiliriz konteyner içine yerleştirdiğimiz  ham su deposuna kuyu suyu torba filtrasyon cihazından gecerek ham su deposuna dolum yapılır ve ham su deposuna klor ve demir 3 dozlanarak ham su deposunda topaklaştırma işlemi yapılır sistem hidrofor vasıtasıyla ilk filtre kum filtrasyon cihazına girerek sistemdeki tortular tutularak ters yıkama işlemi ile atıktan atılır ikinci filtremiz olan arsenik arıtma cihazına girerek sisteme bu aşamada klor dozlanır ve burda sudaki arsenik tutularak arsenik arıtma işlemi yapılır üçüncü aşamamız olan aktif karbon filtrasyon cihazımıza girerek sudaki klor aranı alınarak temiz su deposuna depolama işlemi yapılır bu işlemler sırasında çıkışta demir 3 ve klor oranını ölçerek 5ppm’de tutulur demir 3 fazla dozlandığında suda kırmızılık oluşur ve bu işlem istemedimiz bir sonuçtur yukardaki aşamalar doğru şekilde yapılırsa arsenik arıtma sistemi verimli çalışır arsenik arıtma işlemi yapılırken kullanılan mineral greensand mensei usa

Arsenik Filtrasyon Sistemleri

Arsenik arıtma sistemi yapılırken ön arıtma  işleminden sonra reverse osmosis cihazı ile su içerisindeki zararlı parametreler arıtılarak içme  suyu elde edilir.    

 ARSENİK ARITMA FİLTRELERİ KULLANIM ALANLARI

  1. Arsenikli Su Arıtma Sistemi - Arsenik Filtrasyon Sistemi - Su Arsenik ArıtmaEndüstri makine sanayisinde
  2. Deri ve tekstil organize sanayisinde
  3. Boya kimya kozmatik sanayisinde
  4. Gıda ilaç ve medikal sanayisinde
  5. Turizm sektöründe
  6. İçme ve kullanma sularında

 

Detaylı Bilgi, Satış, Keşif, Teknik Servis ve Fiyat Talepleriniz İçin Bize Ulaşın…
Atlantik Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri
Telefon:  +90 212 541 47 40
Mail: info@atlantiksuaritma.com
Adres: Kamiloba Mah. D-100 Karayolu Cad. No:585 A/1 Büyükçekmece – İstanbul